FAASANID

Joaveski Mahetalu on Eesti suurim faasani kasvataja.
Faasanikasvatusega alustasime 2010. aasta kevadel. Kasvatame Euroopa Jahifaasaneid, mis on Eestis haruldane ja vähelevinud kodulind. Hetkel on faasaneid umbes 900. Faasanikukk kaalub 1,2-1,8kg, emasfaasan 1,0-1,2kg.

Faasanikasvatuse põhisaaduseks on delikatessiks peetav faasaniliha. Lisaks pakume faasaneid ka jahiturismiks.

Kevadel on saadaval ka mune ja suvel järglasi.

Faasanijaht on mõeldud neile, kes soovivad veeta looduses aktiivselt liikudes toredalt aega. Jahile võib tulla rühmaga (1-5 inimest) koolitama oma linnukoeri. Samuti oleme korraldanud faasanijahte sõpruskondadele ja ettevõttetele.

Fasaanijaht toimub peamiselt seisva linnukoeraga, kuid kui osavõtjaid on rohkem, võib jahti pidada ka ajujahina, üles ajavate koertega. Rühm võib muidugi pidada jahti oma koertega.

Jahipäev algab jahijuhataja ohutusnõuete ja jahipäeva tegevuste tutvustusega. Jahist osavõtmiseks peab omama kehtivat jahitunnistust, relvaluba ja isiklikku siledaraudset jahirelva ning padruneid (haavlid maksimum läbimõõt kuni 3 mm).

Linnud on transporditud eelnevalt maastikule ja maastikul on palju looduslikke fasaaneid, mis teeb jahi alati loomulikumaks.

Jahipidamise lõpuks koguneb jahist osavõtjad Leppoja Puhkekeskusesse, kus toimub rivistus ning asetatakse linnud viimaseks austusavalduseks.

Piirkonnas olevad mitmekülgsed maastikud tagavad eduka jahipäeva nii koerale kui jahimehele.